فروشگاه اینترنتی آرایشی و بهداشتی الوبیوتی

ویژگی‌های مرطوب کننده پوست چرب

مرطوب کننده پوست چرب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

کسانی که پوست چربی دارند، معمولا چنین تصور می‌کنند که بعد از شستن صورت خود، به مرطوب کننده نیازی ندارند. این افراد همواره به این پرسش فکر می‌کنند که چرا پوست براق خود را از این هم براق‌تر کنیم؟ در حالی که حتی اگر پوست‌مان چرب هم باشد، نباید قدرت یک مرطوب کننده خوب را دست کم بگیریم. همان قدر که استفاده از پاک کننده صورت برای انواع پوست ها ضروری‌ست، مصرف مداوم کرم مرطوب کننده نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر هنوز متقاعد نشده اید که به کارگیری مرطوب کننده پوست چرب ، گامی ضروری در روتین مراقبت از پوست شماست، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید، تا دلیل این ضرورت را با هم بررسی کنیم…آیا مصرف مرطوب کننده برای پوست چرب ضروری است؟

آیا مصرف مرطوب کننده برای پوست چرب ضروری است؟

استفاده از مرطوب کننده روی پوست چرب و براق ایده چندان جذابی به نظر نمی‌رسد، اما قبل از اینکه از این کار منصرف شوید، باید بدانید که مصرف مرطوب کننده مناسب پوست چرب تا چه اندازه مفید است. در پوست های معمولی و چرب، عوامل خارجی مانند آلودگی، اشعه فرابنفش و شستن بیش از حد، سد رطوبتی پوست را از بین می برند. نکته ی اصلی این است که کمبود رطوبت، تولید چربی را افزایش می دهد. در نتیجه چهره شما بیش از حد براق به نظر می رسد. درست متوجه شدید، اگر پوست خود را مرطوب نکنید، چرب تر به نظر می رسد! بنابراین توصیه می کنیم پوست چرب و مستعد آکنه را با مرطوب کننده ای مناسب، مرطوب کنید.

 

چگونه برای پوست چرب، مرطوب کننده مناسبی انتخاب کنیم؟

حال که از اهمیت مصرف مرطوب کننده برای پوست چرب آگاه شدید، نوبت انتخاب مناسب ترین مرطوب کننده مخصوص این نوع پوست است. بهتر است کرم هایی را انتخاب کنید که ترکیبات آن سبک و بدون چربی است. به گفته آکادمی درماتولوژی آمریکا، افرادی که پوست چرب دارند، باید از مرطوب کننده‌های سبک و غیر کومدون زا استفاده کنند تا منافذ پوست‌شان مسدود نشده و جوش نزند.

 

منبع:

https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/skin-care/skin-care-essentials/oily-skin-moisturizer.aspx/
https://www.verywellhealth.com/how-to-choose-a-moisturizer-for-acne-15597
https://www.wikihow.com/Choose-Moisturizer-for-Oily-Skin

 

دیدگاهتان را بنویسید

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

Viewed

دیده شده های اخیر

بستن

بستن

دسته بندی ها